A TánCentrum Szegedi Alapfokú Művészeti Iskola és Művészeti Szakgimnázium 1998. szeptember 1-jén alakult, Szegedi Táncművészeti Alapiskola néven, három nagy múlttal rendelkező tánciskola összefogásával. Az alapítók:
- Flamenco Tánciskola – társastánc
- Borica – Bálint Sándor Néptáncegyüttes – néptánc
- Jazz tánc és Balett stúdió – moderntánc és balett
Az intézmény a kezdetektől a tánc népszerűsítését tűzte ki céljául. A táncművészeti oktatás 4 tanszakon folyik: társastánc, moderntánc, néptánc és klasszikus balett.
- szeptember 1-től az iskolában az alapfokú művészetoktatás mellett elindult a szakképzés is.
Szakképesítés megnevezése: Táncos II. (Kortárs-, modern táncos szakmairány). A szakképzés végén minden tanuló az OKJ (Országos Képzési Jegyzék) előírásának megfelelő szakmai vizsgát tesz.
Tapasztalataink azt mutatják, hogy azok a gyerekek is szívesen járnak a táncórákra, akik nem szeretnének versenyszerűen táncolni, csak kulturált mozgásra és kikapcsolódásra vágynak. A tizenkét éves program természetesen azok számára is biztosítja a fejlődést, akik versenyezni szeretnének.
Iskolánk 2007-ben elnyerte a kiválóra minősített alapfokú művészetoktatási intézmény címet.
A táncművészeti nevelés alkalmat ad a táncművészet különböző műfajai iránt érdeklődő és fogékony tanulók képességeinek fejlesztésére. Biztosítja a táncművészet különböző szakterületein való jártasságok megszerzését és gyakorlását.
A tanulók az alapfokú és továbbképző évfolyamokon képességeiktől és szorgalmuktól függően fejleszthetik tánctechnikai, előadói műveltségüket és különféle szakirányú területeken szerezhetnek jártasságot.
A táncoktatás a készség- és képességfejlesztést, az ismeretgazdagítást, a személyiségformálás eszközeként kezeli, követelményeit a gyermek életkori fejlődési jellemzőihez igazítja. Egészséges életmódra, magabiztosságra, határozottságra, érzelmi nyitottságra nevel.
A táncművészet lehetőséget nyújt a tanulók mozgásműveltségének és mozgáskultúrájának sokirányú fejlesztésére, fizikai állóképességének, ügyességének, cselekvő biztonságának, ritmusérzékének, hallásának, tér- és formaérzékének fejlesztésére, gazdagítására. Kibontakoztatja a tanulók kreativitását, improvizációs képességét, készségét.
A táncművészeti oktatás célja, hogy felkészítse és irányítsa a tehetséges tanulókat a táncművészeti pályára, illetve az amatőr táncéletbe való bekapcsolódásra. A képességek feltárása, a tehetség felismerése folyamatosságot, valamint a pedagógus, szülő, tanuló együttműködését igénylő feladat. Iskolánk alapvető feladatai közé tartozik a tehetségek felkutatása, gondozása, kibontakozásuk elősegítése.
A TánCentrum Szegedi Alapfokú Művészeti Iskola és Művészeti Szakgimnáziumban jelenleg 14 helyszínen folyik a táncoktatás:
- Szeged, Tisza Lajos krt. 41.
- Szeged, Postás utca 1.
- Szeged, Kukovecz Nana utca 4-6.
- Szeged, Herke utca 2.
- Szeged, Madách utca 20.
- Szeged, Budai Nagy Antal utca 20.
- Szeged, Boldogasszony sugárút 44.
- Szeged, Festő utca 6.
- Szombathely, Kisfaludy Sándor utca 1.
- Körmend, Bajcsy-Zsilinszky út 3.
- Sárvár, Móricz Zsigmond utca 2.
- Szombathely, Váci Mihály utca 11.
- Szombathely, Széchenyi utca 2.
- Szentgotthárd, Széll Kálmán tér 2-4.